Winietki ślubne – potrzebne czy nie?

Często winietki ślubne są jednym z tematów do dyskusji między parą młodą podczas organizacji wesela. Z jednej strony, brak winietek może wprowadzić chaos, z drugiej, winietki ślubne mogą być zbyt dużym wyzwaniem dla planujących, gdzie trzeba brać pod uwagę wszystkie sympatie i antypatie swoich gości. Czy istnieje zatem jakiś złoty środek?

kwiatowa winietka na ślub i wesele       po lewej – przykład winietki od Z-Milosci

Formą pośrednią pomiędzy winietkami ślubnymi, a ich brakiem może być przyporządkowanie osób do konkretnych stołów, ale bez docelowego usadzania ich.Jest to bardzo dobre rozwiązanie przy okrągłych stołach gdzie z jednej strony goście siedzą razem przy jednym stole, a z drugiej czasami te odległości są tak duże, że nie mają zbyt dużego kontaktu z drugą stroną stołu, jeżeli sobie tego nie życzą. Z jednej strony Para Młoda unika wnikania w różnego rodzaju niesnaski i nie usadzi obok siebie dwójki ludzi, którzy za sobą nie przepadają.  Rozwiązanie to sprawdzi się również przy stołach podłużnych. W obu tych przypadkach może przydać się układ stołów przy wejściu na salę z listą osób, które przy nim zasiadają. Pozwala to uniknąć niepotrzebnego zamieszania i poszukiwania swoich miejsc.

Czy winietki ślubne pojawiają się na stołach, czy nie, a może jest to w formie wypośrodkowanej – każda z tych opcji ma swoje plusy, dlatego warto wybrać rozwiązanie najlepsze dla zaplanowanego wesela.