Poezja na zaproszenia ślubne – co jest dobrym pomysłem?

Cytaty i wiersze na zaproszenia ślubne to bardzo dobry sposób na przekazanie „dodatkowych informacji” swoim gościom. Przez umieszczenie ich unikniemy czasami zbędnych pytań, a przy okazji są one tylko i wyłącznie sugestią i nie powinny one nikogo obrazić.

Wierszyki na zaproszenia ślubne najczęściej są sugestią ze strony Państwa młodych w gestii prezentów zarówno ślubnych, jak i weselnych. Obecnie coraz mniej osób, które otrzymują zaproszenia, dziwi się, że Młodzi zamiast kwiatów ślubnych proszą o wino, książki, lub wsparcie na przykład artykułami szkolnymi, które następnie przekażą do lokalnego domu dziecka. Są to bardzo dobre inicjatywy, ponieważ nie ukrywajmy, że alkohol lub książki utrzymają się dłużej niż kwiaty. Tym bardziej pomoc potrzebującym. Wierszyki na zaproszenia ślubne dotyczące prezentów to zazwyczaj te sugerujące, że najlepszym darem dla Państwa Młodych będą pieniądze. Nie ma się co temu dziwić – Młodzi ludzie, często na początku prowadzenia wspólnego gospodarstwa nie bardzo chcieliby zostać obdarowani trzema kompletami pościeli i dwoma zastawami na szesnaście osób. W to miejsce mogą gdzieś wyjechać w podróż poślubną albo dorzucić pieniądze do wymarzonego mieszkania.

Czytając tego typu wierszyki, nie ma się co obrażać, ponieważ rozwiewają one wątpliwości, a jeżeli nie, są one najczęściej tylko sugestią, spośród której na pewno ktoś się wyłamie.