Odpowiedni strój dla gości na ślub cywilny

Wielu młodych ludzi decyduje się na zawarcie sakramentu małżeństwa tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kiedy otrzymuje się zaproszenie na taki ślub, może pojawić się dylemat co do tego, co należy założyć na taką imprezę. Wielu ludzi nie ma jasności, czy na ślub do urzędu obowiązuje bardzo elegancka garderoba,  czy do tematu własnego wyglądu można podejść trochę bardziej frywolnie i wybrać się na przykład w dżinsach.

para idąca do ślubu

Odpowiedni strój dla gości na ślub cywilny

Chociaż przebieg ślubu cywilnego jest krótki i dynamiczny, absolutnie zawsze należy mieć na uwadze to, że dla młodej pary to wyjątkowy moment. Wspaniałym sposobem na okazanie szacunku dla młodych jest zatem odpowiedni wizerunek. Do wybierania stylizacji na ślub cywilny można rzeczywiście podejść z trochę większym luzem, co absolutnie nie oznacza, że można założyć na siebie ubrania takie, jak na przykład jeansy.

Idealny zestaw na ślub cywilny

W przypadku panów – gości na ślubie cywilnym – idealny będzie mniej formalny zestaw,  taki jak na przykład lniany letni garnitur, albo spodnie i marynarka z koszulą bez krawata. Kobiety mogą zdecydować się zaś na krótką koktajlową sukienkę, albo wybrać tak modne od kilku lat kombinezony. Mogą również założyć długą zwiewną sukienkę, albo damski garnitur. Absolutnie nie powinny zakładać sukienek kojarzących się z modą plażową,  które zwyczajnie nie nadają się na tego typu okazje.