Kartka ślubna

Wielu ludzi podchodzi do życzeń machinalnie – nie lubimy ich składać i nie lubimy ich otrzymywać. Problem z życzeniami jest taki, że rzadko kiedy płyną one z głębi serca, a częściej są po prostu suchym powiedzeniem kilku regułek. Nie inaczej jest przy życzeniach ślubnych, ale jeśli należymy do tego typu osób i składanie życzeń nas zwyczajnie krępuje, to możemy poratować się kartką okolicznościową z życzeniami.

Kartka zamiast życzeń

Życzenia ślubne lub jakiekolwiek inne spisane na kartce mają większą moc, niż te wypowiadane. Przede wszystkim papier przyjmie wszystko, dlatego też łatwiej wyrazić swoje prawdziwe uczucia właśnie na kartce. Ponadto jest to wspaniała pamiątka, do której można wracać po latach i która odświeży wspomnienia. Po trzecie, fakt napisania na kartce kilku słów od siebie, więcej czasami znaczy, niż wypowiedzenie paru suchych formułek.

Własne życzenia

Kartki okolicznościowe znajdziemy praktycznie w każdej księgarni, sklepie bądź hurtowni papierniczej czy drukarni. Zdecydowana większość z nich ma już nadrukowane życzenia. Czasami są to zabawne rymowanki, innym razem dwa, może trzy zdania podsumowujące całą kartkę. Warto jednak zawsze dopisać kilka słów od siebie, wtedy taka kartka ma wymiar bardziej osobisty i staje się pełnoprawną pamiątką. Pozostawienie tylko podpisu albo parafki nie pokazuje nas w zbyt dobrym świetle, bez względu na to jak piękna byłaby cała kartka. Wystarczy parę zdań i zmienia się jej cała wymowa, a im bardziej osobiste będą życzenia, tym większe znaczenie będą miały dla osoby czytającej.