Dodatki weselne

Organizacja wesela

Po wyborze Kościoła lub urzędu stanu cywilnego, sali weselnej, zespołu, fotografa i kamerzysty przychodzi czas na zajęcie się sprawami trochę mniejszego kalibru, co nie znaczy że są one nieważne.

Często przyszłe panny młode głowią się jak pogodzić układ sali z wymarzonymi dekoracjami, jaki kolor będzie najbardziej pasował i co spodoba się gościom. Wybór jest tak wielki, na każdym kroku można spotkać programy telewizyjne, blogi i strony internetowe z inspiracjami, że ciężko się zdecydować na coś konkretnego. Z jednej strony tak szeroki wybór jest dobry, ponieważ daje nieograniczone pole do popisu w organizacji ślubu, jednak z drugiej strony może przynieść wiele problemów z podjęciem decyzji.

Co jest najchętniej wybierane przez przyszłe panny młode?

Zdecydowanie kolor jasnego, pudrowego różu jest jednym z najczęściej wybieranych motywów na przyjęcie weselne. Jest on klasyczny, elegancki, nienachalny, ładnie komponuje się z bielą sukni panny młodej.

Warto pamiętać, że wszystkie dodatki powinny mieć jeden motyw kolorystyczny. Decydując się na róż, należy wybrać zarówno kwiaty zdobiące Kościół w tym kolorze, ale także wysłać choćby takie zaproszenia ślubne różowe. Dzięki temu cała uroczystość będzie spójna, a klimat stworzony w Kościele będzie taki sam jak na sali weselnej.

różowe zaproszenie ślubne

Róż, jako kolor przewodni ślubu ma też wiele innych zalet. Dodatki w tym kolorze są łatwo dostępne, można nawet pokusić się o stwierdzenie, że są najczęściej spotykanymi dodatkami weselnymi na rynku. Nie trzeba się trudzić ze znalezieniem zaproszenia ślubnego różowego, winietek czy tabliczek z cytatami i menu stawianych na stół.