Jakie zaproszenia na ślub wybrać?

Wręczanie zaproszeń ślubnych to tradycja w naszym kraju, którą kultywujemy od lat. Wyrób wzorów i kolorów zaproszeń jest tak duży, że wcale nie jest tak łatwo podjąć taką decyzję. Na co zwrócić uwagę, kupując zaproszenia na ślub?

Zapowiedź charakteru uroczystości

Zaproszenia na ślub powinny stanowić zapowiedź charakteru organizowanego przyjęcia. Ich wzór musi odzwierciedlać styl imprezy, ale również współgrać z naszym charakterem i upodobaniami. Można wybrać na przykład zaproszenia ślubne zielone, jeśli jest to nasz ulubiony kolor, oczywiście po wcześniejszych ustaleniu z przyszłym małżonkiem. Obecnie nikt nie powinien mieć problemu z wyborem wzoru zaproszeń, bo możliwości jest nieskończenie wiele. Co więcej, można zdecydować się na zaproszenia na zamówienie. W tym wypadku można liczyć na projekt indywidualny zaproszeń, także będzie można wybrać praktycznie dowolny wzór, choć oczywiście osoba projektująca można nam również doradzić w tej kwestii.

Klasyka czy ekstrawagancja?

Choć obecnie króluje minimalizm i wiele osób wybiera proste, eleganckie wzory, to jeśli wolimy bardziej oryginalny, przykuwający uwagę wzór, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na zamówienie tego typu zaproszeń. Pamiętajmy, że zaproszenia ślubne zielone, czerwone, różowe, w formie listu, powiadomienia czy wezwania to także bardzo ciekawa opcja, którą bez wątpienia warto rozważyć.

Jakość papieru

Zaproszenia mogą stanowić świetną pamiątkę dla nas, jak i dla gości. Co więcej, są one pierwszą rzeczą, jaką zobaczą zaproszeni goście weselni, powinny stanowić wstęp do udanej zabawy na przyjęciu. To, dlatego warto zwrócić na ich styl oraz jakość. Papier na zaproszenia musi być sztywny i gruby.