Aksamitny ślub

Ślub tradycyjny wydaje się już odchodzić w niepamięć i naprawdę coraz mniej jest ludzi, którzy się na taki decydują. Coraz więcej jest za to ceremonii w stylach dawnych, które doskonale oddają gusta Państwa Młodych. Czasami ślub tworzy idealną okazję do tego, aby prawdziwie cofnąć się w czasie. Chociażby na te kilkanaście godzin.

Ślub

Ślub kościelny łączy się z ogromem przygotowań, których trzeba dopełnić. Jedną z takich czynności jest przyozdobienie kościoła i tutaj można rozpocząć ujawnienie głównego wątku ślubnego. Cofanie się w czasie można rozpocząć od starodawnych świeczników lub donic z płynącym bluszczem lub róż pnącą w kolorze białym. Kolejną propozycją może być tradycyjne pudełko na ślubne obrączki – wykonane z lakierowanego, ciężkiego i ciemnego drewna wyściełanego atłasem doskonale sprawdzi się na takiej uroczystości.

Pudełko można ułożyć na aksamitnej poduszce, którą z koli warto położyć na kutym, smukłym taborecie lub stoliku odlanym z czarnego żeliwa.

Wesele

Przyjęcie weselne rozpoczynające się od wjazdu na zamek bryczką zaprzęgniętą w białe konie to świetny sposób na kolejny element pozwalający cofnąć się w czasie do lat, w których samochody były tak rzadkie i trudno dostępne dla szarego człowieka, jak w tej chwili rakiety kosmiczne.

Stoły suto zastawione ciężkim jadłem przyozdobionym błyszczącymi owocami i kielichami z miedzi. Srebrne lub miedziane sztućce oraz metalowe talerze nadadzą sali wspaniałego klimatu rodem z siedemnastego lub osiemnastego wieku.