Winietki ślubne – jakie mają zalety?

Winietki na ślub – potrzebne czy nie? To ten detal weselnego przyjęcia, który wciąż wywołuje kontrowersje. Istnieją jednak niezaprzeczalne zalety tego rozwiązania. Jaki plus mają ustawione na stole praktyczne winietki na wesele?

Po pierwsze: mniejsze zamieszanie

Brak oznakowanych miejsc równa się zwykle potwornemu zamieszaniu. Goście zamiast spokojnie siadać przy stole, prześcigają się w „polowaniu” na lepsze miejsca, kłócą się, pojawiają się niepotrzebne konflikty. Może pojawić się również sytuacja, w której para nie może usiąść obok siebie albo kiedy starsza część rodziny siada koło ze znajomych ze studiów zamiast koło towarzystwa w swoim wieku.

winietka na wesele w kwiaty

Po drugie: usprawnienie obsługi gości

Któryś z gości jest wegetarianinem albo ma alergię? Dzięki winietkom ślubnym obsłudze łatwiej będzie znaleźć wskazaną osobę i wydać jej specjalnie przygotowany posiłek.

Po trzecie: dekoracja stołu weselnego

Jeszcze inną zaletą winietek ślubnych może być ich estetyka. Umiejętnie wybrane staną się nie tylko praktycznym gadżetem, ale również efektowną dekoracją. Mogą też pełnić rolę upominku dla gości – po ich wewnętrznej stronie para młoda może umieścić życzenia, niektórzy decydują się też na dołączenie do winietki drobnego prezentu.