Zaproszenia ślubne – czy warto zaprojektować je samemu?

Obecnie wiele par młodych chce uczestniczyć w każdym etapie organizacji wesela. Jednym z nich jest przygotowanie zaproszeń. Czy warto wykonać projekt samemu? Czy to tańsze rozwiązanie od zamówienia zaproszeń w sklepie? Jakie są zalety, a jakie wady takiego rozwiązania?

Zalety przygotowania projektu samodzielnie

Z pewnością zaletą przygotowania takiego projektu samodzielnie jest możliwość wykonania go dokładnie w taki sposób, w jaki się tego chce. Ograniczają bowiem jedynie umiejętności obsługiwania programów graficznych bądź brak kreatywności. Dodatkową zaletą jest fakt, że z łatwością można dopasować zaproszenie do motywu przewodniego wesela i wykonać na przykład zaproszenia w stylu rustykalnym:

https://rozsadnepannymlode.pl/sklep/nowoczesne-zaproszenia-slubne/rustykalne/

wzorując się choćby na takich modelach, jak przykłady powyżęj. Co dodatkowo ważne, można swój projekt samodzielnie wydrukować i tym samym sprawdzić, jak będzie się prezentował na papierze.

Wady zaprojektowanych samodzielnie zaproszeń

Sam projekt zazwyczaj nie generuje dodatkowych kosztów w sklepie z zaproszeniami. Wykonanie go samodzielnie nie jest więc oszczędnością pieniędzy. Dodatkowo zabiera sporo czasu. Co istotne, także w sklepie można szukać wśród projektów zaproszeń ślubnych rustykalnych czy w innym stylu. Projektowanie zaproszenia samemu jest więc pracochłonne i nie przynosi zbyt wielu korzyści.