Jak dobrać suknię ślubną do sylwetki kielicha i kolumny?

Najbardziej popularne typy sylwetki to klepsydra, gruszka i jabłko. Jednak kobiecych sylwetek jest zdecydowanie więcej, a każda pani niezależnie od wymiarów, chce w dniu ślubu wyglądać wyjątkowo. Zatem, jak dobrać suknię ślubną do sylwetki kielicha i kolumny?

Jaka sukienka ślubna będzie odpowiednia dla figury kielicha?

Sylwetka kielicha charakteryzuje się szerszymi ramionami i większym biustem, a także dość równą linią talii i bioder. Panie obdarzone takimi krągłościami powinny wybierać suknie ślubne, które podkreślą biust i zrównoważą sylwetkę. Najlepsze będą sukienki ślubne w stylu hiszpańskim z drapowanym dołem z falbanek. Przy takiej figurze można wybrać suknię ślubną bez ramiączek. Nie powinno się wybierać rozbudowanej góry, która dodatkowo poszerzy optycznie, co nie będzie wyglądało dobrze i jeszcze pogłębi dysproporcje sylwetki.

kobieta w ślubnej sukni


Pozostając w tematyce doboru sukni ślubnej polecamy również ten artykuł od RozsądneWesele.pl


Sukienka ślubna dla figury kolumny – posągowa piękność

Jeśli ma się figurę kolumny, można pozwolić sobie na wiele w doborze kreacji. Jest to bowiem sylwetka, której cechą charakterystyczną jest nie tylko prosta linia między biodrami i talią ale także płaski biust. Panie o takiej figurze z reguły są bardzo drobne. Sukienka jaka będzie odpowiednia odkrywa ładnie zarysowaną linię szczupłych ramion, a także rozszerza się od pasa ku dołowi, tworząc optycznie wrażenie krągłości. Panie o tej figurze mogą sobie pozwolić również na odważne, głębokie dekolty, które podkreślą ich atletyczną sylwetkę.