Jak urządzić wesele w rustykalnym stylu?

Styl rustykalny zdobywa ostatnimi czasy ogromną popularność, zwłaszcza jeśli chodzi o śluby i wesela. Nie ma w tym nic dziwnego. Dzisiejszy świat przepełniony jest technologią, pośpiechem i stresem w takim stopniu, że pary młode chcą widzieć swoje przyjęcie weselne jako oazę wiejskiego spokoju i harmonii.

wnętrze rustykalnego zaproszenia

Wesele w rustykalnym stylu

Styl ten pełen jest zamiłowania do tego, co naturalne. Można powiedzieć, że ściśle jest związany ze wsią i jej życiem. Warto wspomnieć o tym, że nie ma w nim miejsca na standardowe dekoracje weselne, takie jak balony, kryształy czy bukiety lilii.

Dla przykładu: ślubne zaproszenie w stylu rustykalnym to zazwyczaj prosta karta, wydrukowana na szarym papierze, subtelnie zdobiona w koronkę, czy sznurek. Takie właśnie są założenia stylu rustykalnego: prostota i natura.

Dekoracja sali

Każdy szczegół ślubu rustykalnego musi ze sobą współgrać: ubrania młodej pary, zaproszenia ślubne rustykalne czy dekoracja sali.

Na szczęście tę ostatnią można stworzyć bardzo szybko i tanim kosztem. Rustykalną stylistykę można osiągnąć poprzez rozstawienie snopków zboża, drewnianych pni czy drewnianych palet. Ciekawy efekt dadzą podwieszone pod sufitem szklane plamiony, ozdobione babciną koronką.