Weselny budżet

Zorganizowanie ślubu i wesele wiąże się z ogromnymi wydatkami. Prędzej czy później dociera to do każdej pary, która planuje rozpocząć wspólne życie. Na szczęście w trakcie planowania tej okazji można poczynić wiele oszczędności, które pozwolą na zaoszczędzenie sporych kwot. Te można przeznaczyć na inne weselne  cele lub też odłożyć na wspólny start w nowe życie.

Tanie zaproszenia ślubne za 1 zł

Ostatnimi czasy bardzo modne stały się spersonalizowane, oryginale zaproszenia, które mają wywrzeć na gościach wrażenie już w chwili, kiedy po raz pierwszy wezmą je do ręki. Warto się jednak zastanowić, czy jest to wydatek konieczny, skoro niedrogie modele ślubnych zaproszeń za złotówkę z powodzeniem można znaleźć w sieci? Kupno tańszych wersji zaproszeń to wydatek rzędu nawet kilkuset złotych.

Z drugiej ręki

Kupowanie rzeczy używanych nie jest powodem do wstydu, a z pewnością pozwoli ratować weselny budżet. Przykładowo, kupno nowej sukni ślubnej to wydatek rzędu nawet kilku tysięcy złotych, z kolei używany model można nabyć już za kilkaset. Zaoszczędzone pieniądze można wydać na inne cele. Jeśli ktoś nie chce kupować rzeczy z drugiej ręki, może podejść do tego z drugiej strony, wystawiając na sprzedaż swoje wesele stroje lub dekoracje już po zakończonej ceremonii.