Jak wybrać salę weselną?

Trzy główne kryteria wyboru sali weselnej. Na co zwracać szczególną uwagę przy jej wyborze? Jakie kwestie należy omówić z menedżerem bankietu?

Cena

Musisz dowiedzieć się o czterech głównych punktach na raz:

  • Z jakich składników składa się ostateczny koszt bankietu. Wiele miejsc, oprócz kosztów jedzenia i napojów, pobiera pieniądze za wynajem i obsługę lokalu (zazwyczaj % od zamówienia). Dowiedz się również, co jest wliczone w cenę, a co jest dodatkowo płatne — tekstylia, miejsce na rejestrację, krzesła, sprzęt techniczny, altana na terenie.
  • Czy są jakieś usługi narzucone przez lokal (dekoracje, tort weselny itp.).
  • Czy wynegocjowana cena jest stała. Zdarza się, że w ostatniej chwili Para Młoda jest uprzejmie informowana, że w związku ze zmianą cen przez dostawców na produkty (lub pod innym wiarygodnym pretekstem), koszt wzrósł np. o 20%. Szkoda, ale nie ma wyjścia…
  • Czy można przynieść własny alkohol i jedzenie (owoce, kromki, ciasto) — może to znacznie obniżyć koszt końcowego rachunku.

Wielkość sali weselnej

  • Wyjaśnij nie tylko liczbę miejsc siedzących, ale także całkowitą wielkość pomieszczenia. Sformułowanie „sala weselna może pomieścić do 100 osób” nie musi oznaczać, że będzie ona przestronna i wygodna dla tych stu osób.
  • Czy jest wystarczająco dużo miejsca do tańca, jak również dla muzyków z ich uciążliwym sprzętem.
  • Jeśli planujesz program pokazowy, pamiętaj, że wielu wykonawców ma specyficzne wymagania co do pomieszczenia, w zależności od specyfiki działań (wielkość miejsca, powierzchnia podłogi, wysokość sufitu itp.).

Menu

Jakość jedzenia i obsługi można ocenić przychodząc do lokalu jako stały bywalec i zamawiając interesujące potrawy. Jeśli nie jest to możliwe, postaraj się uzyskać jak najwięcej informacji podczas rozmowy z menadżerem na temat menu — przejrzyj katalogi (jeśli są dostępne), sprawdź wielkość porcji i skład potraw. Dowiedz się, czy do tortu podawane są gorące napoje. Szeroki wybór sal weselnych znajduje się w portalu: https://www.zankyou.pl/sale-weselne