Wieczór panieński – jak trzeba się do niego przygotować?

Wieczór panieński to bardzo ważne wydarzenie, z którego nie powinna rezygnować żadna przyszła panna młoda. Impreza ta może przebiegać bardzo różnie, a atrakcje przygotowane przez uczestniczki mogą być niezwykle pomysłowe. Bez względu na to, gdzie i jak odbędzie się ta impreza, nie wolno zapomnieć o niezbędnych dekoracjach, ponieważ to właśnie one pomogą w stworzeniu właściwej atmosfery.

Dekoracje na wieczór panieński – jakie mogą być?

Dekoracje na wieczór panieński mogą być przeróżne. Najczęściej wybiera się ozdoby w stylu boho, glamour lub złote. Sprawdzają się wszędzie tam, gdzie odbywa się impreza, w domu albo w restauracji. Pasować będą do każdego wystroju wnętrza. Szukając właściwych ozdób trzeba wziąć pod uwagę dekoracje potrzebne na stół, wiszące, specjalne do ozdoby tortu, toppery itp.

Jak udekorować stół na wieczór panieński?

W przypadku wieczoru panieńskiego dużą rolę odgrywać będzie stół, bez względu na to czy impreza będzie w lokalu, czy w domu lub w innym miejscu. Na początku należy wybrać właściwy obrus, najlepiej papierowy, jednorazowy, który dostępny jest w różnych kształtach, wzorach i kolorach. Następnie należy wybrać właściwą zastawę stołową. Tutaj również warto postawić na jednorazówki, tak aby uniknąć później zmywania. Talerzyki, kubeczki, a nawet sztućce można idealnie dopasować do stylu imprezy. Dobrze sprawdzą się naczynia w żywych kolorach, z połyskującymi napisami. Do eleganckich kubeczków wybrać można słomki w śmiesznych kształtach, kolorowe. Nie powinno się zapomnieć także o serwetkach, które będą gustownym dodatkiem na każdym stole. Ostatnim elementem aranżacji będą girlandy i confetti, które rozkłada się dowolnie na stole.

Wiszące dekoracje – jakie mogą być?

Dzięki dekoracjom wiszącym powstanie w pomieszczeniu niesamowita atmosfera. Mogą to być girlandy, największe elementy dekoracyjne, do których dopasowuje się całą resztę. Składać się mogą z kwiatów, kryształków, rozet i gwiazdek. Możliwości jest wiele, równie bogata jest ich kolorystyka. Innymi wiszącymi dekoracjami są kolorowe banery, zwłaszcza te personalizowane. Najlepiej powiesić je za plecami je za miejscem przy stole, które zajmować będzie przyszła panna młoda. Ciekawie prezentować się będą również rozetki wiszące, świderki, a także lampiony, różnokolorowe i w rozmaitych formatach.

Dekoracje na torty i toppery

Na wieczór panieński warto zamówić tort, specjalnie udekorowany lub w nieoczywistym kształcie. Aby nie wydawać fortuny na specjalne przyozdabianie można spróbować zrobić to samodzielnie za pomocą specjalnego topperu, na którym można umieścić imię panny młodej. Można zdecydować się na opłatek ozdobny, na fontanny tortowe. Idealnie pasują do takich okazji, wyglądają bardzo elegancko i nowocześnie.

Co jeszcze będzie potrzebne na wieczór panieński?

Do elementów dekoracji można dorzucić dmuchaną lalkę albo przydatne fotogadżety. W sklepach można kupić gotowe zestawy, idealne na tego typu okazje. Można je kupić w wielu opcjach, większe lub mniejsze komplety. Jest to idealne wyjście dla każdego, kto organizuje wieczór panieński, a nie ma za dużo czasu.