Najlepsze dekoracje na weselne torty

Organizując przyjęcie weselne każda para młoda musi dokonać wyboru związanego ze stylem przewodnim oraz kolorem. Po dokonaniu ostatecznej decyzji następnie wszystkie ozdoby oraz dekoracje są przygotowywane w taki sposób, aby ze sobą współgrały. Jednym z ważniejszych wyborów przed samym weselem jest również znalezienie odpowiedniego tortu i zadecydowanie o jego przystrojeniu. Coraz bardziej popularnym rodzajem dekoracji na tortach ślubnych stają się toppery, które mogą przybierać różne kształty i rozmiary. Ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie toppera przygotowywanego na specjalne zamówienie, który będzie spersonalizowany i odpowiednio dopasowany do oczekiwań nowożeńców.

Kształt toppera

Wiele par młodych zastanawia się jak wybrać toppery na tort weselny, gdyż wybór jest naprawdę duży. Kształty, wzory i rozmiary tego rodzaju ozdób są najróżniejsze. Jednym z najpowszechniejszych kształtów są dwie sylwetki przypominające kobietę oraz mężczyznę. Postacie mogą być ustawione w dowolnych pozach i tym samym bezpośrednio nawiązywać do pary młodej. Jeśli jednak nowożeńcy nie są do końca przekonani do tego rodzaju toppera mogą spokojnie wybrać coś o zupełnie innym wzorze. Toppery nie zawsze muszą nawiązywać do tematu przewodniego całej imprezy. Wiele par poprzez dekorację na torcie weselnym pokazuje zgromadzonym gościom własne pasje i zainteresowania. Dzięki temu tort wydaje się być idealnie dopasowany do pary młodej.

Drewno czy tworzywo sztuczne?

Wybierając topper na tort weselny warto zastanowić się nad materiałem, z którego będzie on wykonany. Większość topperów to ozdoby drewniane lub wykonane ze sztucznego tworzywa. Drewniane ozdoby najlepiej pasują do przyjęć zorganizowanych w stylu rustykalnym, bardzo naturalnym lub boho. Z kolei toppery z tworzywa sztucznego świetnie pasują do imprez glamour lub eleganckich. Dlatego też poszukując toppera na własny tort weselny, należy wziąć pod uwagę między innymi styl i charakter całego przyjęcia. 

Napisy na topperach

Topper to rodzaj dekoracji na tort weselny, którą można spersonalizować i dopasować do indywidualnych oczekiwań. Służą do tego między innymi napisy znajdujące się na topperach. Wielokrotnie zawierają one dokładną datę całej uroczystości, a także imiona panny młodej oraz pana młodego. Jeśli jednak umieszczenie daty ślubu i własnych imion na topperze wydaje się być dla pary młodej zbyt nudne i oklepane, można zdecydować się na napis o charakterze zabawnym lub nawiązującym do związku małżeńskiego. Treść i wygląd napisu na topperze ograniczone są wyłącznie wyobraźnią oraz kreatywnością pary młodej, która zamawia ozdobę na własne przyjęcie weselne. Jeśli topper będzie wyjątkowy i niepowtarzalny to z pewnością zostanie również uwieczniony na wykonywanych tego dnia pamiątkowych zdjęciach oraz filmie. Ponadto ozdobę z tortu weselnego w postaci toppera można po zakończeniu całej imprezy zabrać do domu, a następnie schować jako pamiątkę wyjątkowego dnia zawarcia związku małżeńskiego oraz świętowania w gronie rodziny i przyjaciół.